Przemysław Dudzic “Badzio1989” – “W Ogniu Pytań”

Zapraszamy państwa do zapoznania się z rozmową Patryka Białogłowskiego z Przemysławem Dudzicem. Naszego gościa zapewne większość z Was może kojarzyć z Tik-toka “Badzio1989”. Czym na co dzień zajmuje się nasz gość, jakie są jego zainteresowania i czym dla niego jest piłka nożna? Na te i wiele innych pytań Przemysław odpowiedział nam poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z treścią naszej rozmowy!

1. Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z piłką nożną?

Od zawsze biegałem za piłką. Mam nagrane na kasecie video 4 urodziny gdzie, odbijam komórki nową piłką od taty. Do klubu zaprowadził mnie kiedy miałem 7 lat. Swoje Pierwsze kroki na boisku stawiałem pod okiem Andrzeja Kwiatkowskiego w miejscowym klubie w Kątach Wrocławskich. W wieku 10 lat poszedłem na testy do Śląska Wrocław. Spędziłem tam fantastyczne 4 lata i trzeba było wracać do domu.

2. Jak wspominasz przebieg gry dla drużyny Bystrzycy Kąty. Najlepsze i najgorsze momenty w tym klubie?

Pięknych chwil spędzonych w klubie, który znajduje się 120 metrów od mojego domu, nie da się opisać. Cieszyłem się każdą chwilą, którą tam spędzałem. W szatni od piętnastoletniego łebka aż do najstarszego w drużynie. W Bystrzycy zagrałem od C klasy do 3 ligi. Smutne chwile to momenty, w których sędzia gwizdał po raz ostatni, a my spadaliśmy z ligi. Oczywiście to były smutne dla mnie chwile w tamtym momencie. Dzisiaj wszystko wspominam z uśmiechem.

3. Czy jeszcze podczas gry w Polsce żałujesz pewnych decyzji i czy z perspektywy czasu zrobiłbyś coś inaczej, podjął inną decyzję niż wcześniej?

Nie żałuje ani jednej decyzji, ponieważ zawsze kierowałem się swoimi zasadami. Jeżeli popełniałem, błąd to przepraszałem i więcej tego nie robiłem. W swojej przygodzie z piłką nic bym nie zmienił. Nie każdemu jest pisane zostać piłkarz, ale każdy powinien być dobrym człowiek. Błędy z boiska pomogły mi nie popełniać podobnych w prawdziwym życiu.

4. Jak rozpoczęła się Twoja piłkarska droga w Holandii, opowiedz nam o początkach oraz w skrócie o tym jak to wygląda od początku do teraz?

Przyjechałem tu na chwilę, nawet nie znając angielskiego, a przez ich futbol zostałem do dzisiaj. Wszędzie grali w piłkę! Doskakiwałem do różnych gierek osiedlowych, a później postanowiłem wrócić do klubu. Zapisałem się do polskiej drużyny w Holandii FC Emigranci. Po jakimś czasie pojawiły się małe problemy personalne (powroty do Polski itp.) i musieliśmy “zatrzymać klub”. Na sezon dołączyłem do Husarii Apeldoorn, w której spędziliśmy na prawie fantastyczne chwile i później wróciłem do siebie do Lelystad gdzie występuje do dzisiaj.

5. Z jaką ligą/ klasą rozgrywkową w Polsce mógłbyś porównać poziom ligi, w której grasz w Holandii?

Na co dzień występuje na 7 szczeblu rozgrywkowym w Holandii. Trochę już tu pograłem i wiem, jaka różnica jest między naszym amatorskim sportem a holenderskim. Według mnie jest to spokojnie różnica minimum jeden ligi.

6. Twój profil na Tik-toku cieszy się dużą popularnością wśród osób interesujących się piłką nożną. Prowadzenie tego profilu dodaje ci dodatkowej motywacji i jest swego rodzaju czasem, przy którym montując filmy, możesz również analizować różne aspekty swojej gry?

Motywować to mnie trzeba do sprzątania domu, a nie do futbolu. Tiktoka mam dopiero 3 lata, za piłka biegam 30 i jeszcze 30 będę biegać. Nie potrzebuje dodatkowych motywacji. Wystarczą mi błędy, które popełniałem w młodości. Lenistwo też już mam dawno za sobą. Co do poprawy gry dzięki montowaniu filmów to oczywiście bardzo mi to pomaga. Analizuje swoją grę tak jak wtedy kiedy piłkarsko byłem jeszcze młody.

7. Jak często udaje ci się organizować spotkanie ze swoimi fanami i w jakim mieście zazwyczaj się spotykacie?

W wakacje potrafiłem robić kilkanaście miast w 3 tygodnie. Jak tylko mam przerwę od meczów, przyjeżdżam do Polski i gramy w piłkę gdzie tylko mnie poniesie. Oczywiście najczęściej gramy we Wrocławiu, ponieważ leży 20 km od mojej rodzinnej miejscowości. W połowie kwietnia pojawię się znowu na “Wrocku” i tym razem przygotujemy coś dla Was ze Śląskiem Wrocław! Zapraszam już dzisiaj wszystkich na to spotkanie, będziecie mogli na żywo zobaczyć jaki klimacik panuje na boisku,l kiedy są kolejki do gry.

8. Jak oceniasz szkolenie młodzieży w Holandii i jakbyś mógł je porównać do szkolenia w Polsce?

Nigdy nie oceniam metod szkolenia, jeżeli nie bazują na tak zwanym ,,nie kiwaj”. Mogę wypowiedzieć się na temat tego co widzę gołym okiem. Warunki, jakie mamy u siebie w Polsce w porównaniu do holenderskich to BMX do BMW. O jakim my szkoleniu u nas w kraju mówimy? Ile drużyn ma 4 boiska co jest podstawą do szkolenia? Jedyne co mamy to selekcja bogatych jednostek. W Holandii każde dziecko na trening ma pięciominutowy spacer. Sprawdzany jest każdy, nie rezygnują z nikogo. Jak to wygląda u nas, każdy wie, ale może przestawię to w liczbach. Jeżeli wierzyć w dane, jakie podaje PZPN na kursach trenerskich na 400 tysięcy osób, które zaczyna grać w piłkę do 17ki 95% odpada. Na prawie 40 milionów mieszkańców mamy około 450 tysięcy zarejestrowanych piłkarzy, a Holandia na 17 milionów mieszkańców ponad milion zarejestrowanych piłkarzy. Przepaść…

9. Czy często masz okazję pojawiać się na spotkaniach Eredevisie?

Nie lubię oglądać piłki nożnej. Kocham grać… byłem z 3 razy i zastanawiałem się, co ja tutaj robię. Przecież ja nie jestem kibicem. Piłkarzem też nie, jestem zwykłym amatorem, który po prostu kocha grać w piłkę.

10. Czym zajmujesz się na co dzień poza piłką nożną?

Pracuje w Holandii na ZZP, czyli taka jakby działalność jednoosobowa-budowlanka.

11. Jakie są Twoje inne zainteresowania poza piłką nożną? 

Od kiedy mam tik-toka i staram się zbudować społeczność, jakiej będą nam zazdrościć w całej Europie to praktycznie żadne. Skupiam się tylko na tym, aby było nas jak najwięcej na boiskach. Jeszcze 3 lata temu miałem mnóstwo zajawek. Dzisiaj są to już tylko spontaniczne ucieczki od czarnej strony tik-toka.

12. Jakiemu klubowi kibicujesz?

Tak jak mówiłem wcześniej nie jestem kibicem, ale od zawsze trzymam kciuki za FC Barcelonę

13. Najlepszy zawodnik obecnie?

Od kiedy nie można wybierać między Messim a Ronaldo wybór nie jest taki łatwy. Każda z tych wielkich gwiazd które oglądamy dzisiaj ma coś w sobie.

14. Idol z dzieciństwa?

Było ich wielu. Gdybym miał wyróżnić jednego to będzie to Ronaldo z Brazylii.

15. Czy reprezentacją Polski pojedzie na Euro?

Wierzę, że zrobimy ten awans

16. Michał Probierz był dobrym wyborem na trenera reprezentacji?

Nie mnie to dzisiaj oceniać.

17. Ulubiona potrawa?

Barszcz czerwony z uszkami albo fasolka po bretońsku. Ciężko wybrać.

18. Rekord w żonglerce?

Po tysiącu już nie liczysz

fm-logo-1

Klasa okręgowa

#
Klub
M
Pkt
Z
R
P
1
15
37
12
1
2
2
15
37
12
1
2
3
15
33
10
3
2
Awans IV Liga Podkarpacka
Drużyna zagrożona spadkiem
Spadek Klasa A

Klasa okręgowa strzelcy

Klasa A Jarosław

#
Klub
M
Pkt
Z
R
P
1
15
42
14
0
1
2
15
37
12
1
2
3
15
36
12
0
3
Awans Klasa Okręgowa Jarosław
Drużyna zagrożona spadkiem
Spadek Klasa B Jarosław

Klasa A Jarosław strzelcy

Klasa A Przemyśl

#
Klub
M
Pkt
Z
R
P
1
15
40
13
1
1
2
15
35
11
2
2
3
15
27
8
3
4
Awans Klasa Okręgowa Jarosław
Spadek Klasa B Przemyśl

Klasa A Przemyśl strzelcy

Klasa A Przeworsk

#
Klub
M
Pkt
Z
R
P
1
13
31
10
1
2
2
13
30
9
3
1
3
13
30
10
0
3
Awans Klasa Okręgowa Jarosław
Drużyna zagrożona spadkiem
Spadek Klasa B Przeworsk

Klasa A Przeworsk strzelcy

Klasa A Lubaczów

#
Klub
M
Pkt
Z
R
P
1
14
39
13
0
1
2
14
35
11
2
1
3
14
31
10
1
3
Awans Klasa Okręgowa Jarosław
Spadek Klasa B Lubaczów

Klasa A Lubaczów strzelcy

Klasa B Jarosław

#
Klub
M
Pkt
Z
R
P
1
12
31
10
1
1
2
12
31
10
1
1
3
12
29
9
2
1
Awans Klasa A Jarosław

Klasa B Jarosław strzelcy

Klasa B Przemyśl

#
Klub
M
Pkt
Z
R
P
1
12
28
9
1
2
2
12
26
8
2
2
3
12
26
8
2
2
Awans Klasa A Przemyśl

Klasa B Przemyśl strzelcy

Klasa B Przeworsk

#
Klub
M
Pkt
Z
R
P
1
12
29
9
2
1
2
12
28
8
4
0
3
12
27
8
3
1
Awans Klasa A Przeworsk

Klasa B Przeworsk strzelcy

Klasa B Lubaczów

#
Klub
M
Pkt
Z
R
P
1
10
28
9
1
0
2
10
21
7
0
3
3
10
21
7
0
3
Awans Klasa A Lubaczów

Klasa B Lubaczów strzelcy

P
Jarosław Piłka Lokalna

FREE
VIEW